78207

Včelařská konference

(Internetová stránka otevírající prostor pro komunikaci včelařů)



Jméno: E-mail:
Téma:
Příspěvek:
Jmeno sladkeho produktu vcelHeslo: Opište červené slovo pozpátku do kolonky.

U vašeho příspěvku bude zobrazena IP adresa, ze které příspěvek odesíláte.
Délka příspěvku je omezena na 10000 znaků.

Prosíme účastníky konference, aby při podání nového příspěvku do konference vždy vyplnili kolonku "téma". V případě, že reagujete na některý již uveřejněný příspěvek, tak to důsledně čiňte pomocí funkce "Odpovědět do diskuze na příspěvek číslo...", která je k dispozici vpravo vedle každého zobrazeného příspěvku. Funkce, která je pro každý zobrazený příspěvek k dispozici: "Zobrazit odpovědi na tento příspěvek.", bude správně fungovat jen v případě, že budete dbát výše uvedených pokynů.)


Zběžné zobrazení

Archiv Včelařské konference


KaJi (90.179.243.173) --- 12. 7. 2011
Re: CUKR

Mě by spíš zajímal výzkum v oblasti invertovaných sirupů které jsou dovážené jako krmivo pro včely. Vliv invertů z cukrů a škrobů na zimování včelstev. To by snad mohl svaz zajistit, pokusit se oslovit výrobce o sponzoring, na výzkum do Dolu, s tím, že výsledky budou zveřejněny ve Včelařství, mohla by to být pro výrobce ta nejlepší reklama. A potom následně přes Včelařství do určitého data zajišťovat hromadné objednávky krmiva, ať si to výrobce rozveze efektivně ve stejném termínu sám, tejně jak to dělá teď. Podložené informace a osvětu ocením víc, přece jenom vůči invertu je včelařská společnost v ČR ve většině nepřístupná a nakrmit včely na zimu je celkem zásadní záležitost.


Aleš M.

---------------
Idealisto. :-) Když to nejde ani se skelnicema v tuzemsku. :-)

A co se týče zkoumání, to že něco vyzkoumá DOL neznamená, že to bude platit u tebe, nebo konkrétně jinde. To záleží na podmínkách - jednak jak kdo zimuje, stanoviště a i okolí - podletní snůška atd.

Na vcely.sk se dá dohledat pěkný článek - překlad z NSR - 3 výzkumáky, tři různé výsledky.

Jinak co řekne DOL je předem jasné - bude varovat před použitím invertů tak jako nyní.

Ve zpravodaji Cechu nebo na jejich webu - je varování před inverty a že dostanou mailem kontakt na dodavatele cukru.

===========
Tohle si nikdo nevybeseduje na konferencei ani nepřečte v zahr. knížkách, to si každý musí vybrat nějaké typy krmiv a ty si yvzkoušet. Sám na svých včelách.


Karel

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 53140


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

   
R. Polášek (85.71.180.241) --- 12. 7. 2011
Re: CUKR

"Mě by spíš zajímal výzkum v oblasti invertovaných sirupů které jsou dovážené jako krmivo pro včely. Vliv invertů z cukrů a škrobů na zimování včelstev. To by snad mohl svaz zajistit, pokusit se oslovit výrobce o sponzoring, na výzkum do Dolu, s tím, že výsledky budou zveřejněny ve Včelařství, mohla by to být pro výrobce ta nejlepší reklama. A potom následně přes Včelařství do určitého data zajišťovat hromadné objednávky krmiva, ať si to výrobce rozveze efektivně ve stejném termínu sám, tejně jak to dělá teď. Podložené informace a osvětu ocením víc, přece jenom vůči invertu je včelařská společnost v ČR ve většině nepřístupná a nakrmit včely na zimu je celkem zásadní záležitost."

Nevím, jak to je teď, podle mně by ale úplně stačilo, kdyby na invertech bylo udávané složení. Podíl glukózy, fruktózy, plus případně jiných cukrů, maximální deklarované množství včelami nestravitelných látek a HMF. A to by asi tak mohlo stačit. Časem by si včelaři roztřídili, který levnější invert použít třeba na krmení oddělků v létě a který kvalitnější invert musí být na zimu....

Odpovědět
do diskuze
na příspěvek
číslo 53147


Zobrazit
odpovědi
na tento
příspěvek


Zobrazit
celé
vlákno

Všechny správně vytvořené příspěvky na toto téma





Klikněte sem pro nápovědu